IMG_3498

İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Belediyemiz binası önünde anma etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz Cumartesi günü saat 20.30 da Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması ile başlaya program merkez çarşı camii imam hatibi Hüseyin Aytaş tarafından kuran-ı Kerim okunması ile başladı.

 

15 Temmuz kara bir leke olarak tarihimize geçmiştir diyen Belediye Başkanımız Bayram Öztürk;

“Ülkemizin kurumlarına bir virüs gibi yuvalanan bu yapı hainlikte ve alçaklıkta sınır tanımayarak darbe gecesi 249 vatandaşımızı şehit edip  2 bin  vatandaşımızda bu olaylarda  gazi olmuştur.Bu vesile ile şehit ve gazileri rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bundan bir yıl önce 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi sırasında Taşova halkına ulaşarak Belediye binası önünde toplanarak darbeye geçit vermeyeceğimizi Taşova halkı olarak dimdik ayakta durduğumuzu başkomutanımızın arkasında olduğumuzu yüksek bir sesle haykırdık.

Tüğrk milleti bu vatanın sahipsiz olmadığını gerektiğinde canı pahasına milli iradesine,bağımsızlığına ,özgürlüğüne sahip çıkacağına bu alçak fetöcü’lerede onların sahiplerine de göstermiştir.Kimse bu aziz  milleti test etmeye kalmasın,kimse bizim değerlerimizi yok etmeye cüret etmesin”dedi.

Program futbol turnuvasında dereceye giren takımlara kupaların Kaymakam Kudret Kurnaz tarafından verilmesi Kuran-ı Kerim okunması ilçe Müftüsü Harun Yılmaz tarafından dua yapılması,Adem Sevgi konseri ve üzüm hoşafı ile yağlı buğday çorbası ikramı ile sona erdi.