15 TEMMUZ’DA YİNE HEP BİRLİKTE MEYDANDA NÖBETTE İDİK.

15 Temmuz DemokrasiveMillîBirlikGünü etkinliklerinin 4.yıl dönümünde de Taşova halkı hep birlikte el ele,gönül gönüle İlçe Şehir Meydanında yerini aldı.Kaymakamlığımız ve Belediyemizin organize ettiği program icra edildi.İlçe halkımız coşkusunu,heyecanını paylaştı.Birlik ve beraberlik ruhunu bir kez daha ilçe meydanından tüm dünyaya haykırdı.

Etkinlikler kapsamında düzenlenen program, Şehitlerimiz anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının akabinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dualarla başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK ve Kaymakamımız Mustafa Berk ÇELİK yaptılar.Konuşmalarında her türlü fitne ve ihanet girişimlerine karşı birlik ve beraberlik vurgusunu ifade ettiler.Böylesi fitne ve ihanet girişimlerine karşı sürekli uyanık ve hafızanın diri tutulmasının önemine dikkat çektiler.Sinevizyon gösterimi ile ‘O Gece Ne Oldu’ isimli video izlendi.Gençlik Merkezimizin düzenlemiş olduğu ‘15 Temmuz’ şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler şiirlerini seslendirdiler, kendileri için hazırlanan ödüller takdim edildi.Program, Yerel Sanatçımız Orhan Türkoğlu ve müzisyen ekibinin seslendirdiği ‘Vatan ve Kahramanlık Türküler, Ezgiler ve Marşlarla devam etti. Televizyon Canlı Yayın bağlantıları ile Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmaları ve diğer 15 Temmuz programları izlendi. İkramlar yapıldı. Demokrasi Nöbetine 00.13’te okunan Sela ve ardından DAĞ 2 filminin gösterimiyle devam edildi.
Bu vesileyle bir kez daha bu hain darbe girişimini tel’in ediyor, milletçe böylesi girişimlere karşı her daim hafızayı diri tutup fırsat vermeyeceğimizi kararlılıkla ifade ediyor, tüm şehitlerimizi ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyoruz.
#15TemmuzGecesi