13903360_1570521306575973_453344423667715399_n

Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İstanbul Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne destek vermek için Amasya Anıt Meydanında düzenlenen programa katıldı.

Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İstanbul Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne destek vermek için Anıt Meydanında düzenlenen programda Amasyalı Hemşehrilerimizle bir araya geldi.

Amasya’da düzenlenen demokrasi ve şehitler mitinginde binler tek yürek oldu. Yavuz Selim Meydanı’nda toplanan binlerce Amasyalı 15 Temmuz’daki darbe girişimini yapan Fetullahçı Tetör Örgütü’nü (FETÖ) protesto etti. Miting öncesi Amasya Belediyesi Mehteran takımının öncülüğünde yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe 7’den 70’e çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda binlerce hemşehrimiz, Yenikapı Miting Alanı’ndan yansıtılan görüntüleri dikkatle izledi. Program havai fişek görüntüleriyle son buldu.

Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK’ün katıldığı Anıt Meydanındaki programa Amasya Valisi Salih Işık, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti, CHP, MHP ve BBP teşkilatlarının il ve ilçe başkanları, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, İl Jandarma Komutanı Albay Ünsal Ağaoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, askeri ve sivil erkan ile çok sayıda hemşehrimiz ellerindeki Türk bayraklarıyla birlik ve beraberlik görüntüsü verdiler.