1837184

İlçemizde ki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığımızın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Çavuş Osman Pak “Ordumuzun kazandığı bu büyük zafer tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır. Bilindiği gibi Anadolu’nun kapıları Malazgirt  Zaferi ile Türklere açılmıştı.Miryakefolon zaferi ile buranın bir Türk yurdu olması yolunda çok önemli bir adım atılmıştı. Son olarak kazanılan büyük taarruz ve Başkumandanlık meydan muhaberesi ile de Anadolu’nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağı bütün Dünya’ya ispatlanmıştır” dedi.

Programa Kaymakam Kudret KURNAZ, Garnizon Komutanı Teğmen Murat SEMİZ, Belediye Başkanınız Bayram ÖZTÜRK ,Cumhuriyet Savcısı Erdem KOCAOĞLU, Kurum Müdürleri,siyasi parti temsilcileri,il Genel Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.