30 ağustos zafer bayramı

 

         Milletimizin bağımsızlığını müjdeleyen ve vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nı milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
        Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir.
        Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bu gün de ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir
        Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, birbirimizi kardeşçe kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımıza hep birlikte yürüyeceğiz.

       30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını,  bu toprakları kanları ile vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının ve vatandaşlarımızın ‘30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Bayram ÖZTÜRK
Belediye Başkanı