14233111_1581143758847061_7784772334174311927_n

Başkan ÖZTÜRK’TEN muhtarlar günü mesajı
Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK, muhtarlık görevini sevgi ve fedakarlık isteyen zor bir iş olduğunu belirterek demokrasi zincirinin ilk halkası olan, vatandaşların devlete ihtiyaç duyduğunda çaldıkları ilk kapının muhtarlıklar olduğunu vurguladı.
Başkan ÖZTÜRK, 2015 yılından beri 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu.Başkan ÖZTÜRK,mahalle muhtarlarının yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden en küçük parçası olan kurum olduğunu söyledi.
Muhtarların demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yerel yönetime katılımı sağlamanın da önemli araçlarından birisi olduğunu ifade eden Başkan ÖZTÜRK, ” Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız bulunduğu mahallede ya da köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.Muhtarlarımızın dilek, temenni, şikayet ve önerilerini belediyemize ve ilgili birimlere en kısa sürede ulaştırmaları, kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi ve muhtarlarımızın etkinlik ve işlevlerinin artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması amacıyla her daim iletişim ağımızı açık tutuyor, taleplerin etkin ve verimli bir şekilde sonuçlandırılmasına çaba sarfediyoruz. Halkımıza hizmet noktasında ilçemizdeki mahalle muhtarlarımızla ve hatta köy muhtarlarımızla diyaloğumuzu önemsiyoruz.Bu vesile ile seçim beyannamemizde yer alan” 7 Mahallemize 7 Mobil Prefabrik Muhtarlık Evi ” projemizinde ilk ikisinin yapımı için çalışmalara başladığımızı ifade etmek istiyorum.Gerek milleti ve gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza,hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. İlçemizde görev yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor,ahirete irtihal etmiş muhtarlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.