İstanbul Gaziosmanpaşa Paşa Köşk Tesisleri’nde Amasya Taşovalı hemşerimiz Adem Önder’in sponsorluğunda ve TAŞDEF Başkanı Mahir  Doğru‘nun önderliğinde gerçekleşen istişare toplantısına Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK ve Taşovalı Dernek Yöneticileri katıldılar.

TAŞDEF Başkanı Mahir DOĞRU‘nun misafirlere hoşgeldin ve toplantının ana amacı hakkındaki kısa bir açılış konuşmasının ardından organizasyona katılan dernek yöneticileri tek tek kendilerini tanıttılar.

Ardından Taşova Belediye Başkanı Bayram ÖZTÜRK mikrofonu eline aldı ve başkanlığa geldiği günden bu güne yaptıklarını kısaca özetleyip dernek başkan ve yöneticileri ile karşılıklı istişarede bulundu. Taşova için hastalığı teşhis etme dönemi dediğimiz bu dönem bitti, bundan sonrası hastalığı iyileştirecek tedavileri uygulamaya koyma dönemi olacaktır. Bu konuda herkesin fikrine ve önerisine ihtiyacımız olacaktır.  Taşova’nın hak ettiği yere gelmesinde birlik ve beraberliğimizin rolü çok büyük olacaktır.Bu nedenle”Ortak Akıl” dediğimiz son dönemlerin moda haline gelmiş sözü bizimde sloganımız olacaktır.

Başkan ÖZTÜRK,özellikle başlatılan en önemli sorun olan alt yapı sorununu öncelikli görev bildiklerini belirtti. Dernek yöneticilerinin fikirlerini dinledikten sonra ”gerçekten faydalı bir birliktelik oldu” sözleriyle ortama pozitif enerji katan Öztürk, Taşova için seçim öncesi hazırladıkları projeleri başkanlık dönemi süresince uygulamaya koyacaklarını belirtti. Bir çok yeni kalkınma hamlesi sayılacak bu projelerden bazıları;
-Bamya ürününün tanıtım ve pazarlaması,
-Soğuk hava depoları,
-Yeşilırmak kenarı ıslah ve güzelleştirme projesi,
-Tarımsal alanda hızlı büyüme,
-Ağaçlandırma ve çevre güzelleştirmesi,
-Taşova’ya doğalgaz getirme,
-Daha farklı festivaller düzenleme ve köylerle daha aktif çalışma projeleri…

Başkanın konuşmasının ve projelerini sunumunun ardından çeşitli dernek başkanları farklı görüş ve önerileriyle toplantıya farklı bir  hava kattılar. Başkan Öztürk böylesi fikirlerin ortaya çıkması ve birlik beraberlik içerisinde Taşova için çabalayan 700 km uzaktaki hemşerilerimizden samimi destekler gelmesi bizleri çok memnun etti. İnanın bu toplantıya katılmam ve bu havayı teneffüs edip görmem bana daha bir ümit verdi, diye konuştu.

Başkan Öztürk programın sonuna doğru çok özel olarak hazırlamış oldukları Taşova’nın tanıtımına katkısı olacağını düşündükleri ürünleri tanıttı. Taşova ve çevresinden resimler çerçevesiyle hazırlanmış çanta ve içerisinde paketlenmiş özel ürünler görülmeye değerdi. Ve Amasya’nın markası olan elma ise tüm misafirlere ikram edildi.