Çanakkale Zaferi’nin 106. yılını milletçe büyük bir heyecanla idrak ediyoruz.

Çanakkale direnişi; silkelenip ayağa kalkan millet iradesinin, birlikte yaşama azmi ve bağımsız yaşama kararlılığının göstergesidir.

Çanakkale harbine katılan Aziz Türk Milletinin kıymetli evlatları, kader birliği ederek aynı safta dua etmiş, birbirinin umudu olmuş ve vatanın selameti uğruna şehit olmuştur.

Hiç şüphesiz bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan sevgisi ve özgürlük tutkusu bulunmaktadır.

 Çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları farklı, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular, milletimizin üstüne yürümüş, bomba ve mermi yağdırmıştır.

Kahraman ecdadımız, bu öldürücü silahların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş,  din, bayrak ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir.

Dün olduğu gibi bugün de sahip olduğumuz değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan her zorluğu ve engeli aşma azminde olduğumuz muhakkaktır.

Bu zafer; adını tarihe yazdıran askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın top yekün Türk Milletinin zaferidir.

 Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu büyük zaferin 106. yıl dönümü kutlu olsun.

Bu toprakları bizlere emanet eden kahraman ecdadımızın ruhları şad, mekanları cennet, makamları ali olsun.

Pek kıymetli bu aziz emanetin gelecek nesillere kardeşlik duygusuyla miras bırakılmasını CenabAllah’tan diliyor, bugüne kadar şehit verdiğimiz tüm vatan evlatlarını rahmetle ve minnetle anıyorum.

Bayram ÖZTÜRK
Belediye Başkanı