BELEDİYE BAŞKANIMIZ BAYRAM ÖZTÜRK’ÜN ZABITA HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK, “1-7 Eylül Zabıta Haftası” nedeni ile mesaj yayımladı.

“Zabıtanın temellerinin atıldığı 1826 yılı esas alınarak her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasının Zabıta Haftası olarak kutlandığını, bu yıl da Zabıta Haftasının 193. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak “her geçen gün hizmet kalitesini artıran ve personel yapısını sürekli dinamik tutan bir anlayış ile 7 gün 24 saat çalışan Belediye Zabıta Amirliğimiz, vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu ve güven çerisinde hayatını idame ettirmesinin güvencesidir.

Belediyelerde zabıtanın özel bir yeri vardır. Yaptığı uygulama ve denetimlerle, vatandaşlarımızın güvenli, sağlıklı, huzurlu ve düzenli bir ortamda hayat sürdürmelerini amaçlar.

Tüm bu görevleri yerine getirirken Belediyemizin gören gözü ve işiten kulağı olan Zabıta Teşkilatımız, aynı zamanda Belediyemiz ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi görür. Tüm personelleri ile vatandaşlarımızın her zaman yanında ve hizmetindedir. Zabıtamız bu görevlerini ifa ederken, vatandaşlarımız ve esnaflarımız da, şehrin düzen ve intizamının sağlanmasında en önemli yardımcılarıdırlar.

Bu vesile ile bugüne kadar yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı başta Belediye Zabıta Teşkilatımızın ve ülkemizin her bir yanında vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve sağlığı için görevlerini fedakarca sürdüren tüm zabıta teşkilatlarının Zabıta Haftasını kutluyor, sağlık ve esenlik dileklerimle, görevlerinde üstün başarılar diliyorum”

Bayram ÖZTÜRK
Belediye Başkanı