11221464_1475102902784481_3387364786223092539_n

 

Belediyemiz tarafından ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Teknik Destek Programı ile desteklenen “Uygulamalı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim semineri düzenlendi.
OKA proje yönetimi uzmanı Fatih Çatak tarafından verilerek eğitim Belediye düğün salonunda iki gün sürdü ve eğitim seminerine kamu kurum ve kuruluşlarından otuz kişi katıldı.

Proje çalışmalarının önemli olduğunu belirten Belediye Başkanımız Sn; Bayram Öztürk “Bugünün modern dünyasında proje olmadan yönünüzü gidişatınızı amacınızı hedefinizi ve varmak istediğiniz noktayı tayin etmeniz mümkün değil. Hangi kurumda çalıştığınız önemli değil proje kişinin amacını hedefini gösterir. Bugünün dünyasında eski usul ifadesi ile kör döğüşü plansız programsız bir şekilde hedefine varması mümkün değil. Bizim eğitim kültürümüzde de proje çalışmaları çok eksiktir.
Proje dediğimiz zaman devasa binalarda çalışanların olduğu yer olarak anlarız ama öyle değil. Aslında işin içine girdiğinizde biraz uğraş verdiğinizde çok zor olmadığını görebilirsiniz.
Buraya farklı kurumlardan gelen arkadaşlar inşallah sizlerin alacağı eğitim ve beraberinde yapacağınız proje çalışmaları hem ilçemizi hem ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaktır.
Belediyemiz açısından bir başka yönü ise proje kültürünün oluşması ve algısının ortaya çıkmasıdır” dedi.
Seminer sonunda katılımcılara katılım belgelerini Belediye Başkan Yard. Kadir AYDOĞAN Ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer verdi.