Belediyemizce Doğu Mahallesi’nde 3 bin 420 metrekare kapalı alana inşa edilecek pazar yeri için temel atma töreni düzenlendi.
Belediye Başkanımız Bayram Öztürk, törende yaptığı konuşmada “Pazar yeri ile alakalı hepinizin bildiği gibi Taşova’da hep uzun yıllar var olan talep söz konusu idi. Hepinizin bildiği gibi, Taşova tarım anlamında çok ciddi manada farklı ürünlerin üretildiği ve bu ürünlerin yine yerel pazarlarda tüketildiği, satıldığı ve bu manada organik ürünlerin hakikaten ciddi manada bir yekün teşkil ettiği narin ilçelerden bir tanesi. Hem fiziki anlamda insanların daha rahat biçimde bu hizmete kavuşacağı bir yer olması hasebiyle, hem de bir ekonomik döngünün yer aldığı bir alan olması hasebiyle hem bizler için hem de yerel yöneticiler için hem Taşova’da yaşayan hemşerilerimiz hem de Taşova’nın köylerinde yaşayan üreticilerimiz için çok değerli ve çok önemlidir. Pazar yerimiz 3 bin 500 metrekare. Toplamda 4 milyon KDV dahil. İnşallah DOKAP’tan alacağımız iki milyon destek ve kendi öz kaynaklarımızla beraber para sorununu halletmiş olacağız. Pazar yerinin ilçemiz için, köylümüz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Tören kurban kesilmesi ve dua edilmesi ile son buldu.
Düzenlenen törene ayrıca, AK Parti Amasya Milletvekillerimiz Mutafa Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, İlçe Kaymakamımız Mustafa Berk Çelik, AK Parti İl Başkanı M. Akif Kesmekaya ve teşkilat üyeleri, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, İl Genel Meclis Üyelerimiz Deniz Sümer ve Ahmet Öz, Ak Parti Amasya Kadın Kolları Başkanı Mesudiye Altun Gürlevik, Amasya Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Uğur Sar,Ak Parti İlçe Başkan Vekili Hüseyin Aytaş(Tekin Sobacıya vekaleten), İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Akgül ve Teşkilat Üyeleri, Adalet Bakanı Danışmanı Buğra Şimşek, CHP,MHP,İYİ Parti,Saadet parti ilçe başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.