IMG_0010
DSİ 7. BÖLGE MÜDÜRÜ AHMET KANIK, YEŞİLIRMAK ISLAHI PROJE ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

İlçemizde devam eden Yeşilırmak Islahı Projesi çalışmalarını DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet KANIK, Amasya Şube Müdürü Turgut YORULMAZ, İlçe Kaymakamımız Kudret Kurnaz, Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK ve Ak Parti İlçe Başkanı Tekin SOBACI’dan oluşan heyet çalışmaları yerinde inceledi.

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet KANIK; “Şu anda ırmak ıslahı ile ilgili çalışmalarımız ve şevlerin düzenlenmesi, yatak tanzimi % 50 nispetinde tamamlandı. Çıkış kısmında ,heyelanlı olan bölgede yeni kesit oluşturulacak.O kesitte yaklaşık 200 bin metreküplük hafriyat oluşacak. İnşallah hedefimiz bu sene sonunda çalışmaları bitirmek.”dedi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakam Kudret KURNAZ; İhaleyle çok büyük miktarlarda paralarla yapılacak bir iş, bölge müdürümüzün ve şube müdürümüzün özel gayretleri ile , devletin araç-gereci ve personeli ile doğrudan emanet usulu ile çok daha ucuza mal ediliyor. Yoldan geçerken böyle büyük bir su kaynağının etrafından geçtiğimizin farkında değildik. Temizlendkten sonra , ıslahı yapıldıktan sonra daha ilk aşamada ortaya çıkan görüntü hakikaten çok güzel. Vatandaşlarımız oturup çay keyfi ile çalışmaları ve ımağı izleyerek vakit geçiriyorlar”dedi.

Belediyemin ve halkımızın “Rüya Projesi” olan yeşilırmak ıslah projenin gözle görülür hale geldiğini açıklayan Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK; “Rüya ve hayal ettiğimiz önemli bir projeydi. Devletimizin imkanları ile inşallah halletmeye çalışılıyor.İlçemizin görüntüsü ciddi manada değişiyor. İnsanlarımıza sunacağımız yaşam alanları ile gelip görecekleri, eğlenecekleri yeni alanları oluşturacağımız düşünmek bile heyecanlandırıyor.”dedi.

IMG_0015 IMG_0016 IMG_0017 IMG_0018
IMG_0011 IMG_0012 IMG_0014