IMG_4180
İlçemizde Doğal Gaz İçin İlk Kazma Vuruldu;

Belediye Başkanımız sn; Bayram Öztürk yaptığı açıklamada “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren AK Parti ilçe başkanımız ve milletvekillerimizle beraber yaptığımız ilk icraat Taşova’mızın ihtiyaç duyduğu Doğalgaz talebini karşılamak oldu.
Geçtiğimiz yıl bu zamanlar taleplerimizi Aksa şirketi ile görüşerek ilettik. Şirket tarafından kabul edilen talebimizi altı ay içerisinde resmi prosedürünü tamamladı ve üç ay öncede Enerji Piyasası Kurulu(EPDK) onayı ile şirket planlamasını tamamladı. İlk bölüm çalışmaları yaklaşık olarak iki buçuk ay sürecek ve bu süre sonunda ilçemize Doğalgaz verilmeye başlanacak. Bizim için Taşova’nın her yerinde yaşayan insanımız aynıdır. Şirket yetkilileri üç ay önce yol ve konut durumunu da dikkate alarak ilk etapta Cumhuriyet, Yemişen ve Yeşilırmak mahallelerinde yaklaşık yirmi kilometrelik mesafeyi tamamlayacaklar.
İlçemizin tamamı yaklaşık iki yıl içerisinde bitirilmiş olacak.
İnşallah ilçemiz ve halkımız için hayırlı olur. Bizlerde böylece vaat ettiğimiz hizmetleri yapmanın rahatlığını yaşıyoruz” dedi.
Aksa Tokat – Amasya Doğalgaz Dağıtım Şirketi Bölge Müdürü Mustafa Karabacak “Bugün itibari ile Taşova ilçesine Doğalgaz çalışmalarımıza başladık. İlk olarak ana hattımızı yapacağız ilerleyen zamanlarda sokaklara ve en sonunda da bina bağlantılarını yapıp test ettikten sonra gaz verilecek hale getirilecek. İlçemize Hayırlı Olsun.” Dedi.

IMG_4172

IMG_4167