kadin-gozu-ile-tasova-konulu-toplanti

 Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK kadın gözü ile Taşova konulu toplantı düzenledi.

 

Taşova Belediyesinin Kadın Gözüyle Taşova konulu toplantısı  çok verimli geçti. Sunumunu kültür ve sosyal işler müdürü olan Ömer SAYAR’ IN yapmış olduğu program  23.01.2015 cuma akşamı öğretmenevi salonunda yapıldı. Ömer sayar açılış konuşmasında  katılımcılara  hoş geldiniz dedikten sonra  “bu coğrafyada hep birlikte yaşıyoruz. Sorunlarımızın ortak olması kadar doğal birşey olamaz. Sorunlarımız ortaksa  çözümlerimiz konusunda özgür düşünceyi ortak payda yaparak hepimizin kabulleneceği bir çözüm neden üretmeyelim. Bu konuda kadınların bakış açısı çok önemlidir ve sacayağın bir tarafını temsil etmektedir. Bu anlamda bayanların yönetime katılmaları önemli ve gereklidir. Burada her meslek grubunda insanlar var. Bununla birlikte farklı dünya görüşünde  olan insanlar da burada. Tasavvurlarımızda farklı olabilir. Biz bütün bunları birer zenginlik olarak görüyor ve değerlendiriyoruz. Biz  fikirlerimizi özgürce ifade edebilirsek bundan Taşova kazançlı çıkar, bundan Türkiye kazançlı çıkar. Ayrıca güzel fikirler güzel işler yapabilmenin anahtarıdır. ”Diyerek sözlerini bitirdi.

Belediye  Başkanımız  Bayram ÖZTÜRK konuşmasında “bu toplantıların bir aile içi toplantısı olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti.” Bu programda önceliğimiz ortak akıl oluşturarak sorunların üzerine gitmek ve çözüm üretmektir. Bunun için her kesimle ve her meslek gurubuyla toplantılarımız oldu. Bu toplantıları yapmaya da devam edeceğiz. Biz inanıyoruz ki Taşova da yaşayan herkesin fikirleri bizim için değerlidir.   Toplumun yarısını kadınlar oluşturmaktadır ve bu yüzden de   ençok onların dinlenilmesi gerektiğini  vurgulayan başkanımız Bayram ÖZTÜRK”  yatırımlar imkanlar ölçüsünde en hızlı şekilde kullanılmaktadır. Sıkıntılarımızı biliyoruz ama çalışma azmimizle bu sıkıntıları aşabilecek güce  sahibiz. Yeterki  sizler bizim yanımızda olmaya devam edin. Böylelikle Taşova’ yı hep beraber yaşanabilir bir ilçe haline getirebilelim.”

Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK konuşmasından sonra görüş ve öneriler bölümünde dikkat çekici konular şunlardı.

– koca Fatma’ nın isminin bir cadde veya sokağa verilerek yaşatılması

-Esnafın kaldırımlara çıkartmış olduğu ürünler nedeniyle  yürümekte sıkıntı yaşadıkları

-Yıkılması veya restore edilmesi gereken binalara önlem alınması. Estetiğe önem verilecek bir mimari anlayışın şehre hakim olması

– Çöplerin zamanında çıkarılması ve temizlik kurallarına dikkat edilerek mahallelerin bu konuda duyarlı olmasını geliştirecek projeler üretilmesi

-Gençlere istihdam alanları oluşturulması

-Yatırımcıyı buraya teşvik edebilecek olan organize sanayi bölgesi oluşturulması

Kadın Gözüyle Taşova konulu toplantı bayanların Belediye Başkanımız bayram Öztürk’ e “kendilerine söz hakkı verilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyleyip teşekkür ederek” son buldu.

 

623646

9433791