DSİ-076

Yeşilırmak ıslahı projesi (Rüya Proje)  çalışmalarını yerinde incelemek için  Samsun Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ve ekibi  ilçemize geldi.

DSİ’den gelen heyet Belediye Başkanımız Bayram Öztürk’ü makamında ziyaret ederek çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

Kanık ve ekibi, Belediye başkanımız Bayram Öztürk ile  Yeni mahallede çalışmaların sürdüğü alanı ziyaret etti. Proje kapsamında görevli olarak çalışan personelden  son bilgileri aldı. Samsun DSİ  7. Bölge Müdürlüğü’nün  ”Prestij projemiz olacak” diye adlandırdığı projenin çalışmalarını inceleyen Kanık ; ”Yeşilırmak nehri ıslahı projesinin Taşova’daki 4 bin 500 metrelik kısımda Devlet Su İşleri olarak kış çalışması kapsamında şu an ırmak yatağını temizliyoruz. Yapılan bu çalışma tamamen Samsun DSİ 7.  Bölge  imkanları ile yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlandığında  yatak içerisinde ırmağın  düzenli akışı sağlanacak. Ayrıca güzel bir  peyzaj  çalışmaları içermekte olan bu proje kapsamında  yaklaşık 1000  metrelik kısımda kademeli bir platform oluşturulacaktır. İkinci kademede  ise  Belediyemizin yapacağı park ve düzenleme ile Taşova halkı hem suya ulaşmış olacak ve aynı zamanda su ile iç içe olacak. Biz  yerleşim alanlarının dere ve ırmak yatakları ile barışık olmasını sağlıyoruz.“ dedi.

DSİ-075 DSİ-006 DSİ-010