tasova_belediye_baskani_ozturkden_tesekkur_mesaji_h3122

 

Çok değerli Taşova’lı hemşerilerim; yaklaşık 2,5 ay boyunca hep beraber seçim heyecanı yaşadık. Demokrasilerin olmazsa olmazı olan partiler ve saygıdeğer  adayları kendi aralarında bir yarışa girdiler. Kendi partisi adına herkes çalışmalarda bulundu, projelerini anlattılar.Renkli ve bir o kadar saygılı anlayışlı  bir seçim süreci yaşadık. Bu vesile ile diğer partilerin adaylarına ve adayları için hizmet etmiş olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Nihayetinde 30 Mart geldi ve sizler iradenizi ortaya koydunuz. Taşova da Ak partiyi bir daha iktidara getirerek bize olan inancınızı da pekiştirmiş oldunuz. Başından beri bizim yanımızda olan, bize inanan, bize güvenen, yağmur demeden, çamur demeden koşturan dostlarıma ve kardeşlerime ,beni gönüllerinizle, oylarınızla Taşova Belediye Başkanlığına layık gördüğünüz için sizlere çok teşekkür ederim. Büyük bir sorumluluk yüklendi omuzlarımıza. Emanetiniz hem çok yüce ve hem de çok büyüktür. Bu emaneti en iyi şekilde sizin adınıza ve sizin için sahiplenecek ve Taşova’mıza siz değerli halkımıza hiçbir ayırım gözetmeden hizmet olarak sunacağız.

Çok kıymetli Taşova’lılar; seçim sürecinde anlatmış olduğumuz projeleri öncelik sırasına göre yapmaya çalışacağız. Bir yandan belediye asil görevlerini yaparken diğer yandan da büyük projelerimizi hayata geçirmenin mücadelesini vereceğiz. Sizden ricam bu aşamada bize destek vermeniz ve yapıcı eleştirilerde bulunmanızdır. Bizim gayemiz halkımıza en iyi hizmeti getirmektir. Bizim gayemiz halkla beraber halk için hizmet üretmektir. Her zaman söylediğimiz gibi; Biz efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik,dinlenmeye değil çalışmaya geldik,makam arabasında gezmeye değil halkın içinde olmaya geldik.

Sevgili Taşova’lılar; Taşova’yı marka bir ilçe yapmak, bölgede parmakla gösterilecek hale getirmek, Dost düşman herkesin kalplerini kazanmak adına çabalara başlamış bulunmaktayız. Elbette belediyemizin büyük sorunları var. Yapısal problemleri var. Kucağımızda bulduğumuz sıkıntıları var. Ama bunların hiç biri bizi yıldırmayacak bizim için mazeret olmayacaktır. Sizin bize olan güven ve sarsılmaz inancınız sayesinde önümüzdeki sorunları çok daha rahat aşacağımıza inanıyoruz. Çalışmalarımızda sizlerde bize yardımcı olacak ve el birliği ile Taşova’mızı daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe konumuna getireceğiz.

Değerli dostlar, bildiğiniz gibi kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarımız devam ediyor.Bu çalışmalarda yaşadığınız sıkıntıların ve mağduriyetlerin çok iyi farkındayız.Mağduriyeti en aza indirmek bizim görevimiz olmakla beraber sizlerden de bu önemli ve ilçemizin yıllardır beklediği sorunu çözmede bugüne kadar yaptığınız gibi anlayış ve sabır bekliyoruz.Alt yapı çalışmaları zor zahmetli ve pahalı çalışmalardır.İnşallah bu zor ve zahmetli çalışmayı sizlerin de anlayışına ve sabrına güvenerek en kısa sürede atlatacağız.Diğer projelerimize gelince;inşallah öncelik sıramızın doğalgaz olduğunu belirterek sırası ile diğer projelerimizi yavaş yavaş hayata geçireceğiz.

Değerli Taşovalı hemşerilerim;ekonomik anlamda belediyeyi nasıl teslim aldığımızı sizlerle paylaşmak,şeffaf belediyecilik gereği sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum;

İller bankası-]alt yapı ve otogar dahil}- şirket dahil piyasa,sigorta ve vergi borçları ile beraber toplam borcumuz 9 trilyon.Faizlerle beraber borcumuz ortalama 15 trilyona çıkıyor.

Piyasaya olan borcumuzun büyük bir kısmının ilçe esnafımıza olduğunu, sıkıntılı olan esnaflarımızın bu konuda alacakları ile ilgili çok haklı olduklarını biliyorum. İnşallah yapacağımız ödeme planı ile yavaş yavaş az da olsa esnafımıza olan borcumuzu ödemeye çalışacağız. Biliyorsunuz ki göreve başlayalı henüz iki hafta oldu.Yılların birikmiş sorunlarını ve borçlarını hemen ödememiz mümkün olmadığına göre sizlerden çok uzun olmamakla beraber bir süre daha sabır ve anlayış bekliyorum.

Değerli Taşovalı hemşerilerim; aynı konu ile bağlantılı bir hususu da sizlerle paylaşmak istiyorum:Esnafımıza olan borcumuza karşılık siz değerli Taşovalı hemşerilerimizden ve esnafımızdan belediyemizin yaklaşık 2 trilyon alacağının da olduğunu belirtmem lazım.Bu borçların bir kısmı kira,bir kısmı reklam vergisi bir kısmı da hergün evimizde veya işyerimizde kullandığımız suyun borcu.

İller bankasından gelen paranın tamamının borçlarımıza karşılık kesildiği, işçi ve memurumuzun maaş alamadığı, esnafımızın alacağını sabırla beklediği bu sıkıntılı tabloda belediyemizin iki trilyonluk alacağının bulunması kabul edilebilir bir tablo olmasa gerek diye düşünüyorum. Kısa vadede piyasaya ve alacaklarından dolayı hatırlatmaktan dahi utandığım şirketin eski belediye binamıza koyduğu haczi kaldırmak için muhakkak alacaklarımızı almamız gerektiğini ve bunun için de sizlerden anlayış ve yardımlarınızı beklediğimi belirtmek isterim.Aksi takdirde belediyemizin sizler için yapması gereken sıradan hizmetlerin dahi yapılabilmesi mümkün olmayacaktır.

Bizler halkımızın hizmeti için belediyemizin bir kuruşunun dahi hesabını yapmak ve sizlerden geleni sizlere hizmet olarak geri sunmakla sorumluyuz.Bizler yönetimde hakkı ve adaleti sağlamakla yükümlüyüz.Bu konuda kimsenin bizden hak ve adalet terazisini bozacak bir talepte bulunmasını ayrıcalık ve ültimas beklentisi içine girmesini kabul edemeyiz.Bu konuda da sizlerden anlayış beklediğimizi de belirtmek isterim.

Değerli Taşovalı hemşerilerim;her zaman söylediğimiz gibi amacımız sizlere hizmet etmektir.Yılların sıkıntılarının ve olumsuz davranış biçimlerinin olduğu böyle bir kurumda olumsuzlukları yıkmak,sıkıntıların üstesinden gelmek biraz zaman alabilir.Ama şunu bilmelisiniz ki çözülemeyecek hiçbir problemimiz yoktur.Bazı hizmetlerin sizlere ulaşması ve yıllardır var olan haketmediğimiz  görüntülerden kurtulmamız özellikle merkezi hükumetin de desteği ile inşallah yavaş yavaş tamamlanacaktır.Bunun için önce Allah’a sonra ekibimize siz değerli hemşerilerime güveniyorum.

Bu vesile ile tekrar bize göstermiş olduğunuz teveccühe,desteğe ve anlayışa teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim.