23 Ekim 2011 yılında Van depreminde eşi Emel Türkoğlu’yla enkaz altında kalarak hayatını kaybeden öğretmen Oktay Türkoğlu, mezarı başında vefatının 9. yılında anıldı.

Belediye Başkanımız Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve merhumun Babası İzzet, kardeşi Orhan Türkoğlu ile birlikte Oktay Türkoğlu’nun mezarına su dökerek, Kur’an-ı Kerim okudular ve dua ettiler.

Belediye Başkanımız Bayram Öztürk, “Kendi hemşerimiz olan aynı zamanda benim meslektaşım olan Oktay kardeşimi ve dolayısıyla saygıdeğer eşlerini anmak üzere ve ruhlarına birer Fatiha okumak üzere bir araya geldik. Meslektaşımız, hemşerimiz Oktay kardeşimizin de o depremde vefat etmiş olması dolayısıyla unutmamak gerekiyor. Bu canlar bizim için değerlidir. Ölüm bir haktır, bir gerçektir. Dolayısıyla asıl olan ölünün peşinden hayırla konuşmaktır. Ve bu günleri hayırla yad etmektir. Cenabı Allah o depremde ölmüşlerimize rahmet eylesin ve özellikle de Oktay kardeşimize ve eşine rahmet eylesin. Cenabı Allah ailesine de sabır versin diye dua ediyoruz inşallah” dedi.