IMG_0453

Amasya Orman Bölge Müdürü Yaşar Sarı beraberinde Müdür yardımcıları Hayati Özgün, Hasan Keskin, İşletme Müdürü Mustafa Kotil ve Amasya Orman İşletme Müdür yardımcısı Mehmet Sandalcı ile birlikte Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ü makamında ziyaret eti.

Sarı Ziyaretten sonra yaptığı açıklamada “Sayın Başkanımıza hem hayırlı olsun dileğimizi iletmek hem ikili işbirliğini geliştirmek amacı ile ziyaret ettik.

Amasya’nın Taşova ilçesine şehir ormanı kuruyoruz. Şehir ormanının kurulması olurunu sayın bakanımız verdi. Bununla ilgili Belediye Başkanımızla bununla nasıl ve hangi yöntemle kurulacağını ekibimizle beraber değerlendirdik. Amasya Orman Bölge müdürlüğümüzün orman yönünden önemli ilçesi Taşova’da dört adet şefliğimiz var. Buradaki üretim ve işlendirilmesi konularında da fikir alışverişinde bulunduk. Ormanın çok ve güzel olduğu  küçük ilçeleri çok seviyoruz ve bunları desteklemek amaçlı ziyaret ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Öztürk “Sayın Bölge Müdürümüzün ziyaretinden çok memnun oldum. Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçemize kurulacak olan şehir ormanından dolayı ayrıca memnun olduk. İlçemize yapılacak her türlü yatırımlarda işbirliğine hazırız ve elimizden gelen desteği de vermeye hazırız” dedi.

IMG_0452

Orman Bölge Müdürü Yaşar SARI Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK’ ü makamında ziyaret ederek belediye olarak talepte bulunduğumuz yemişen mevki orman bölgesini kültür ormanı olarak onaylandığını dile getirdiler. Başkan ÖZTÜRK le samimi bir sohbet eden Orman Bölge Müdürü Yaşar SARI ve ekibi daha sonra ilçemizden ayrıldılar.

Bizde Taşova Belediyesi olarak ziyaretlerinden dolayı mutlu olduğumuzu ve teşekkür ediyoruz.