tasova-belediyesi-ne-yeni-cop-toplama-araci

 

 

Belediye Başkanımız Bayram Öztürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca temizlik işlerinde kullanılmak üzere belediyemize bir adet çöp toplama aracının hibe edildiğini bildirdi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, hazırladıkları proje kapsamında daha önce hibe edilen vidanjör ve diğer bir proje kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Taşova Belediyesi’ne yüksek kapasiteli,manuel ve otomatik olarak çalışabilen, hidrolikli, sıkıştırmalı çöp toplama aracı hibe edildiğini belirtti.

Her geçen gün kentin geliştiğini, kullandıkları çöp toplama araçlarının ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini kaydeden Öztürk,

“Temiz İnsan, Temiz Çevre, Temiz Taşova” sloganı ile yola çıktıklarını ifade ederek, ” Araç filomuza kattığımız yeni aracımızla daha yeşil, daha temiz, daha güzel ve modern bir kent oluşturmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Yeni  aracın ilçemize ve halkımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu anlamda projemize desteğini  esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.