TAŞOVA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN TOPLANDIK.

Belediyemiz öncülüğünde, Amasya Ticaret ve Sanayi Odadı Başkanı Sayın Murat KIRLANGIÇ’ın da katılımlarıyla ilçemiz siyasi parti teşkilat başkanları Belediyemiz Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarının ve basınımızın katılımlarıyla ilçemizde bir süredir gündemde olan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdik.

Gayet verimli bir şekilde gerçekleşen toplantıda OSB ile ilgili ilimizdeki ilgili kurumlar, kuruluşlar ve Valiliğimiz nezdinde girişimlerde bulunulması kararlaştırıldı. Bölge ile ilgili yerin belirlenmesinin ardından ilgili bakanlıklarımız nezdinde sürecin takip edilerek, başta ilçemizdeki göçün önlenmesi, genç nüfusun istihdamının sağlanarak ilçemizin gelişimi ve kalkınmasında önemli rol oynayacak bu girişimin olumlu bir şekilde sonuçlandırılması hedeflenmektedir.

İlçemiz için hayati önem taşıyan bu konuyla ilgili desteklerinden dolayı tüm kurum, kuruluş, STK, girişimciler ve halkımıza şükranlarımızı sunuyor, ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.