Taşova’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliği Düzenlendi

Taşova’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla geniş katılımlı yürüyüş ve ilçe meydanında etkinlik düzenlendi.

Taşova Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığımız tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilk etkinlik Mehteran Ekibi ile Atatürk Anıtı önünde başlayan yürüyüş ilçe meydanında sona erdi.

İlçe meydanında düzenlenen ikinci etkinlikte Mehteran ekibinin gösterisinden sonra Taşova Kaymakamı Talha Altuntaş yaptığı konuşmada

“15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütü tarafından demokrasiye,millete ve milletin iradesine yapılan hain saldırı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde milletimizin cesur yüreği ve demokrasi aşkı ile bertaraf edilmiş ve şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olmuştur.Kanı bozuk ihanet çetesinin bu hain darbe girişimine Milletimiz,Vatana milletine bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarınca atılan ve verilen demokrasi dersi de devletimizin ve milletimizin daha da güçlenmesini birlik ,beraberlik aşkının daha da alevlenmesini sağlamıştır” dedi.

Belediye Başkanımız Bayram Öztürk ise

“Elli yıldır bu memleketin dini duygularını suistimal eden bir örgütle karşı karşıya kaldık.Ülke olarak birçok darbe gördük.Biz darbenin her türlüsüne karşıyız.Vatandaşımızda darbeye karşı olmuştur bundan sonrada karşı olmaya devam edecektir.

Bu memleketin birliğine kast eden her kim varsa onları idam etmeli. Asıl hedefimiz vatan olduğu zaman farklı görüşlerimizi bir kenara bırakacağız bir olacağız diri olacağız hep beraber Türkiye olacağız.Şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyor,gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum” dedi.

Program 15 temmuz gecesine ait video gösterimi, şiirlerin okunması,Kuran-ı Kerim Tilaveti dua edilmesi ve hafta boyunca düzenlene etkinliklerde derece alanlara ödüllerin verilmesi ve gece 00.13 de sela okunması ile sona erdi.