AÇILIŞ-023
27 Mayıs 2015 Çarşamba günü ilçemizde Toplu açılış ve Temel atma töreni gerçekleştirildi.

Saat 12.00’de eski Tekel bahçesinde başlayan doğalgaz , Nihat Yıldırım parkı düzenlemesi,Toplum Sağlığı merkezinin yeni yerinde hizmete girmesi, Sosyal Güvenlik Merkezi’nin (SGK)  kendi binasının açılışı, 16 derslikli Anadolu İmam-Hatip Lisesi binası ve 200 yataklı pansiyon inşaatının temel atma törenine; İlimiz Valisi İbrahim Halil ÇOMAKTEKİN, ilimiz Milletvekilleri: M. Naci BOSTANCI ve Avni ERDEMİR, Kaymakam Kudret KURNAZ, Belediye Başkanımız Bayram ÖZTÜRK, il ve ilçe protokolü ve vatandaşlar  katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasını müteakip, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin folklor gösterileri ilgi ile izlendi.

Belediye Başkanımız sn Bayram ÖZTÜRK açış konuşmasında; Doğalgaz,  Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ve Nihat Yıldırım parkının açılışı ve İmam-Hatip Lisesi ve pansiyonun temel atma töreninin yapılacağını söyleyerek kısa bilgiler verdi. İlimiz milletvekilleri M. Naci BOSTANCI ve Avni ERDEMİR’in konuşmalarından sonra söz alan Vali ÇOMAKTEKİN; “Sağlık, eğitim, ulaşım diğer alanlarda hizmetlerimiz devam ediyor. Kırsal kesimlerde yaptığımız yatırımlar ve açılışlar devam ediyor. Taşova’mıza yapılan bu hizmetlerin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Daha sonra protokolün platform önünde yaptığı toplu açılışlardan sonra Toplum ve Aile Sağlığı Merkezi ziyaret edildi. Atatürk bulvarındaki SGK yeni Hizmet binasının açılışı yapıldı. Doğu mahallesinde Şubat ayında inşaasına başlanan Anadolu İmam-Hatip lisesi bina ve pansiyon inşaatına geçildi. Dua ve kurban kesiminden sonra temele harç konuldu.

Yeşilırmak  mahallesinde Çevre Bakanlığı hibesi ile yenilenen Nihat Yıldırım parkı gezildi, Tören, parkta verilen ikram ile son buldu.

IMG_tpl_cls2_tnr__4513 (26) IMG_tpl_cls2_tnr__4513 (13)

AÇILIŞ-037AÇILIŞ-077
AÇILIŞ-051AÇILIŞ-067