Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAOĞLU’nun Teşrifleriyle, Taşova Sanayi Köprümüzün Açılışını Gerçekleştirdik.
İlçemizde yaklaşık 10 ay önce yapımı planlanarak projelendirilen ve Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce ihalesi yapılarak inşaatına başlanan ve tamamlanan Sanayi Köprümüzün bugün açılışını gerçekleştirdik.Yeşilırmak Nehri üzerinde ilçe merkezinin iki yakasını birbirine bağlayan, 105 metre uzunluğunda ve yaya yolları dahil 21 metre genişliğiyle, ilçemizin ulaşım standardını yükseltecek olan Taşova Sanayi Mahallesi Köprüsü’nün açılışına; Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu, Valimiz Sayın Mustafa Masatlı, Amasya Milletvekilimiz Sayın Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı, Amasya Rektörü Sayın Prof.Dr. Süleyman Elmacı, Karayolları Genel Müdürü Sayın Abdulkadir, Karayolları Bölge Müdürü Sayın Rifat Silov, Ak Parti İl Başkanı Sayın Ekrem Toto, İl Genel Meclis Başkanı Sayın Zeki Eraslan, İlçemiz Kaymakamı Sayın Ahmet Gökcecik, Suluova Belediye Başkanı Sayın Fatih Üçok, Ziyaret Belediye Başkanı Sayın Mehmet Uyanık, Karayaka Belediye Başkanı Sayın Mehmet Başar, ilimizin ve İlçemizin kamu kurum ve kuruluşalarının yöneticilerinin, ilimizin ve ilçemizin siyasi parti başkanları, temsilcileri ve yöneticileri, diğer protokol üyeleri ve Taşovalı hemşehrilerimiz teşrif ettiler. Teşekkür ederim diyoruz.
Köprümüzün projelendirilmesinden yapımına ve hizmete sunulmasına kadar emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanımıza, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Genel Müdürümüze, Sayın Bölge Müdürümüze, Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza, Şube Müdürümüze, Karayollarının değerli yönetici ve personellerine, inşaatın yapımını üstlenen firma yöneticileri ve değerli çalışanlarına, katkı ve emeği olan herkese kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz.